Vormel-1 tiimibossid panid kokku kümne parima sõitja pingerea - viiendal kohal üllatusmees, Bottas väga madalal

 (3)
Vormel-1 tiimibossid panid kokku kümne parima sõitja pingerea - viiendal kohal üllatusmees, Bottas väga madalal
Lewis Hamilton ja Sebastian VettelFoto: Andrej Isakovic, AFP

Vormel-1 sarja tiimibosside küsitluse tulemusena pandi paika lõppenud hooaja kümne parima sõitja nimekiri. Kui esikohale tuli oodatult maailmameister Lewis Hamilton, siis ülejäänud nimekiri on küllaltki ootamatu.

Autospordi salajases küsitluses paluti kõigil tiimibossidel kokku panna lõppenud aasta esituste põhjal kümne parima sõitja nimekiri. Esikohale anti F1 süsteemile vastavalt 25 punkti, teisele kohale 18, kolmandale 15 ja nii edasi.

Tänavu 20 etapist üheksal triumfeerinud Lewis Hamilton tuli oodatult esikohale - 250 võimalikust punktist kogus ta lausa 233. Hamiltoni esikoht on Autospordi küsitluses talle neljas järjestikune.

Teisele kohale jäi 143 silmaga Max Verstappen, kolmandaks tõusis temast vaid kaks silma vähem kogunud Sebastian Vettel. Vetteli järel oli neljas Daniel Ricciardo, viiendale kohale kerkis oma debüüthooajal Force India mees Esteban Ocon.

Seotud lood:

Kimi Räikkönen jagas Carlos Sainz juunioriga seitsmendat kohta, MM-sarja üldarvestuses kolmandaks tulnud Valtteri Bottas oli aga näiteks alles kümnes.