Vormel-1 finantsolukord paneb Schumacheri muretsema

 (11)
Michael Schumacher
Michael Schumacher.AFP/Scanpix

Seitsmekordne vormel-1 maailmameister Michael Schumacher on mures sarja finantsilise tervise pärast, kirjutab portaal F1SA.

Järgmisest aastast on kõigil kohustus kasutusele võtta V8 jõuallikate asemel ökonoomsemad V6 mootorid ning uued reeglid toovad tiimidele kaasa suuri lisakulutusi. Lotuse ja Sauberi meeskonnad olid juba sel hooajal raskustes sõitjatele palga maksmisega.

Kuluaarides on räägitud võimalikust Marussia ja Sauberi liitumisest ning võib juhtuda, et 2014. aastal näeme 11 tiimi asemel stardijoonel ainult kümmet tiimi ja 20 autot.

"See on väga ärevust tekitav. Finantsiliselt on olukord muutunud väga keeruliseks, mis näitab, et isegi vormel üks ei ole immuunne," rääkis Schumacher ajalehele Bild.

44-aastane Schumacher ise ei pidanud kunagi oma karjääri jooksul raha pärast muretsema, kuna oli Ferrari eest sõites F1 palgaedetabelite suveräänne liider.

Käesolevad laused ütles Schumacher Saksa meediale Frankfurtist, kuhu ta sõitis oma eralennukiga, et osta 3500 euroga üks maaliteos nimega "Boxenstopp".