Vormel-1 etappide turvalisus tuleb FIA-s tõsiselt arutlusele


Vormel-1 etappide turvalisus tuleb FIA-s tõsiselt arutlusele
Lewis HamiltonFoto: REUTERS/SCANPIX

Järgmisel FIA Mootorispordi Nõukogu istungil on üheks jututeemaks vormel-1 etappide turvalisus. Arutelu ajendiks on viimane Brasiilia GP, kus Mercedese tiimi liikmeid rööviti relva ähvardusel ning Sauberi ja FIA enda ametnikud sattusid ohtlikkesse olukordadesse.

Möödunud reedel sattusid relvastatud röövi ohvriks minibussiga sõitnud Mercedese tiimi liikmed. Kuigi Sao Paulo politsei saatis Interlagose ringraja juurde lisajõude, üritati pühapäeval röövida ka rehvitootja Pirelli ametnikke, mille tulemusena jäeti ära sel nädalal etapi järel toimuma pidanud McLareni ja Pirelli planeeritud testisõit.

Laupäeval sõideti Sao Paulos otsa Sauberi tiimi veoautole. Kurjategijate eesmärk oli samuti relva ähvardusel noos kätte saada, kuid Sauberi inimesed pääsesid enne põgenema. Keegi intsidendis viga ei saanud.

Vormel-1 juhid avaldasid pressiteate, milles taandasid end esialgu vastutusest, kuid katuseorganisatsioon FIA sattus siiski terava kriitika alla. Üheks kriitikuks oli neljakordne maailmameister Lewis Hamilton, kes ütles Mercedese intsidenti kommenteerides, et "juhtivad inimesed peavad kõigi turvalisuse tagamiseks astuma konkreetseid samme".

FIA kinnitas teisipäeval, et on F1 kommertsõiguste omanikul palunud juhtunust koostada raport, mida esitletakse Maailma Mootorispordi Nõukogu istungil 6. detsembril.

Kuues käik (WRC)