Vormel-1 eksmaailmameister peab Ferrari otsust arusaamatuks

 (2)
Carlos Sainz  Junior ja Daniel Ricciardo
Carlos Sainz Junior ja Daniel RicciardoFotod: Rodrigo Jimenez/EPA; ANDREJ ISAKOVIC/AFP/Scanpix

Vormel-1 sarja eksmaailmameister Jenson Button imestab, et Ferrari otsustas uueks hooajaks Sebastian Vetteli asemele palgata Carlos Sainz Juniori. Inglane leiab, et Daniel Ricciardo olnuks Charles Leclercile märksa julgustavam tiimikaaslane.

"Kui Vettel tõrjuti meeskonnast välja, siis see on hullumeelsus. Ta on ikkagi neljakordne maailmameister," sõnas Button Sky Sportsile kuulduste kohta, et Ferrari ei pakkunudki Vettelile uut lepingut.

"Minu arvates oli Vettel eelmise hooaja lõpus tugev. Ta on täpselt selline sõitja, keda sa tahaksid oma autosse, kui sul oleks F1 meeskond," kiitis Button sakslast.

Ferrari uue mehe Sainzi kohta sõnas Button, et ta ei ole tüüpiline number kaks sõitja ja võib tiimis sisepingeid tekitada.

"Minu arvates on Carlos võitja, nagu tema isa. Ta tahab võita MM-tiitlit. Minu arvates valis Ferrari boss vale mehe, kui ta tahtis head sisekliimat. Daniel Ricciardo oleks võinud olla Leclercile märksa julgustavam tiimikaaslane," arutles Button, kes tuli maailmameistriks 2009. aastal.