VIDEO | Vormel 2 sarja etapil Belgias hukkus suures avariis 22-aastane prantslane

 (58)
VIDEO | Vormel 2 sarja etapil Belgias hukkus suures avariis 22-aastane prantslane
Foto sündmuskohalt.Foto: EPA/Scanpix

Vormel 2 sarja Belgia GP esimene põhisõit algas suure ahelavariiga. F2 koduleht teatab, et sõit katkestati ning täna seda enam uuesti ei alustata. Rahvusvaheline Autoliit (FIA) on praeguseks kinnitanud, et õnnetuses hukkus 22-aastane prantslane Anthoine Hubert.

Teine tõsiselt kannatada saanud piloot, Ecuadori ja USA passiga Juan Manuel Correa on Liege'i haiglas stabiilses seisundis.

FIA pressiteates öeldi, et õnnetuspaigast ringraja meditsiinikeskusesse viidud Hubert suri kohaliku aja järgi kell 18.35.


Esimesena seina sõitnud Huberti masinast jäid järele vaid tükid, prantslasele otsa kihutanud Correa jäi autosse pea alaspidi. Kolmas avariis osalenud sõitja, jaapanlane Marino Sato (Campos) astus autost omal jalal välja. Prantslane Giuliano Alesi tunnistati terveks ringraja meditsiinikeskuses.

Huberti näol oli tegemist Renault' vormel 1 tiimi noorteakadeemia sõitjaga ja eelmise aasta GP3 sarja (nüüd F3) võitjaga. Ta hoidis parasjagu F2 sarja punktitabelis kaheksandat kohta, olles saavutanud sõiduvõidud Monacos ja Prantsusmaal.