VIDEO | Pistelisel kaalumisel stseeni teinud Vettel sai 25 000 eurot trahvi

 (12)
VIDEO | Pistelisel kaalumisel stseeni teinud Vettel sai 25 000 eurot trahvi
Foto: AP/SCANPIX

Sebastian Vettel sai FIA kohtunikelt 25 000 eurot trahvi, kuna keeldus eile F1 Brasiilia GP teise kvalifikatsioonsessiooni järel tehtud pistelisel kaalumisel mootorit välja lülitamast.

Vettel oli kaalule kutsumisest silmnähtavalt häiritud ning kiirustas kohtunikke pidevalt tagant, sest ruttas boksi rehve vahetama.

FIA viis juhtunu kohtunike lauale, kus otsustati, et mootori välja lülitamata jätmise eest tuleks sakslast karistada. Kuigi ohus oli ka Vetteli tänane teine stardipositsioon, piirduti rahatravhiga.

Vettel leidis, et nii vahelduvates ilmastikutingimustes, nagu eile Sao Paulos oli, polnud kohtunikest aus pilooti sedasi tülitada.

"Arvan, et on parem, kui ma midagi ei ütle. Nad ei tohiks meid kaaluma kutsuda, kui olud sedasi vahetuvad. Loomulikult ma tahtsin, et nad kiiremini liigutaks," kommenteeris Vettel juhtunut.

Eesti aja järgi kell 19.10 algavat põhisõitu alustab esikohalt juba viienda maailmameistritiitli kindlustanud Lewis Hamilton (Mercedes). Teise stardirea moodustavad soomlased Valtteri Bottas (Mercedes) ja Kimi Räikkönen (Ferrari), viiendalt kohalt alustab Max Verstappen (Red Bull), kuuendalt Marcus Ericsson (Sauber).