VIDEO | F1 teisel vabatreeningul juhtus kaks avariid, Räikköneni müksanud Perez sai karistada


VIDEO | F1 teisel vabatreeningul juhtus kaks avariid, Räikköneni müksanud Perez sai karistada
Foto: EPA/Scanpix

Vormel 1 Toscana GP teisel vabatreeningul näitas taas kiireimat ringiaega soomlane Valtteri Bottas (Mercedes), kes edestas oma tiimikaaslast Lewis Hamiltoni 0,207 sekundiga. Sessioon peatati kahel korral avarii tõttu.

Esmalt oli rajalt välja vastu rajapiiret sõitnud McLareni piloot Lando Norris, kes kaotas masina üle juhitavuse Mugello raja kolmandas kurvis, kui pooleteisttunnisest sessioonist oli möödunud 40 minutit. Esitiiva lõhkunud briti vabatreening oli sellega lõppenud.

Pärast 10-minutilist pausi sessioon jätkus ning tuli uuesti peatada 15 minutit enne lõppu, kui boksist lahkunud Sergio Perez (Racing Point) sõitis esimesse kurvi sisenedes vastu Kimi Räikköenni Alfa Romeo vasakut tagumist nurka. Kokkupõrge paiskas Räikköneni masina tagurdpidi mööda kurvi lohisema ning lõhkus Perezi osa Perezi esitiivast. Kohtunikud otsustasid Perezi karistuseks stardirivis ühe koha võrra tahapoole tõsta.

Enne sessiooni lõppu tegi pirueti ka Sebastian Vettel (Ferrari), kes sai sõitu jätkata, kuid jäi aja nulli joostes raja äärde mootori seiskumise tõttu.

Toscana GP kolmas vabatreening peetakse homme Eesti aja järgi kell 13, kvalifikatsioon kell 16 ja põhisõit pühapäeval kell 16.10.

2. vabatreeningu ajad: