VIDEO: Belgia GP kvalifikatsioonivõidu võttis Hamilton, Ferrari piloodid ebaõnnestusid

 (39)
Lewis Hamilton
Lewis Hamilton AFP

Belgia GP ajasõidus oli kiireim piloot jällegi Lewis Hamilton (Mercedes), kes võttis oma neljanda järjestikuse kvalifikatsioonivõidu.

Spa ringrajal valitsesid keerulised tingimused, sest vaheldumisi sadas vihma ja paistis päike ning enne viimast ringi tundus, et kvalifikatsioonivõidu võtab hoopis Force India piloot Paul di Resta, kes oli ainsana suutnud õigeaegselt panna alla vahepealsed rehvid.

Viimasel ringil läks rada aga pisut kuivemaks ja kõige oskuslikumalt kasutas enda olukorda ära Mercedese piloot Lewis Hamilton. Hamiltoni kõrvalt stardib homses sõidus Red Bulli esipiloot Sebastian Vettel.

Rahule ei saa jääda aga Lotuse ja Ferrari meeskonnad, sest Grosjean ja Räikkonen ning Alonso ja Massa ei suutnud keeruliste tingimustega lühikese ajaga kohaneda ning jäid kolmandas voorus seega viimastele kohtadele.

Lisaks Hamiltonile ja Red Bulli meeskonnale võivad rahul olla ka Caterhami ja Marussia meeskonnad, kelle piloodid Giedo van der Garde (Caterham), Jules Bianchi (Marussia) ja Max Chilton (Marussia) pääsesid üllatuslikult teise vooru ja tagasid seal vastavalt 14., 15. ja 16. koha.

Lõplikku paremusjärjestust saad näha SIIT.

Kuues käik (WRC)