Vetteli ootamatu sõnavõtt Schumacheri kohta: ta teab, kuidas edasi liikuda

 (16)
Sebastian Vettel (vasakul) ja Michael Schumacher.
Sebastian Vettel (vasakul) ja Michael Schumacher.Foto: PORNCHAI KITTIWONGSAKUL, AFP/Scanpix

Neli aastat tagasi raskesse suusaõnnetusse sattunud Michael Schumacheri täpse tervisliku seisundi kohta ei ole avalikkusel juba tükk aega andmeid. Siiski jõuavad mõned killud teinekord avalikkuse ette. Nüüd on Schumacherist rääkinud tema endine kolleeg ning ka sõber Sebastian Vettel.

“See õnnetus juhtus ammu. Aeg lendab. Vormel-1 sarjas õpetatakse meid alati edasi vaatama. Vaatame ette järgmisele võistlusele, siis järgmisele jne. Niimoodi aastad lähevadki,“ rääkis Vettel Šveitsi saksakeelsele väljaandele Blick.

“Loomulikult tuntakse vormel-1 sarjas temast puudust. Oleksime Ferraris väga õnnelikud, kui ta seisaks meie kõrval ning annaks meile nõu, kuidas võita MM-tiitel,“ sõnas praegune Ferrari piloot.

Vettel lisas veel, et Schumacher teab, kuidas edasi liikuda ning loodetavasti ta ikkagi paraneb.

Schumacher sattus mäesuusareisil raskesse õnnetusse 2013. aasta detsembris. 48-aastane Schumacher oli pärast õnnetust kuus kuud koomas ja talle tehti mitu ajuoperatsiooni. Viimased aastad on ta taastunud oma Šveitsi luksusvillas, kus tema eest hoolitseb 15-liikmeline meditsiinitöötajate meeskond.