Uus paljastus: Mercedese vormelitiim üritas sõitjaid vahetada

 (15)
Austraalia GP võitnud Sebastian Vettel
Austraalia GP võitnud Sebastian VettelFoto: SAEED KHAN, AFP/Scanpix

Red Bulli vormelitiimi nõustaja Helmut Marko paljastas ajalehes Bild, et Mercedese meeskonna boss Toto Wolff üritas Sebastian Vettelit ja Max Verstappenit oma tiimi meelitada.

"Toto üritas nii Vettelit kui Maxi oma meeskonda meelitada, kuid nad mõlemad keeldusid," rääkis Marko. Kuna see täpselt aset leidis, Marko ei täpsustanud.

Tema kinnitusel sai juhtunust haisu ninna ka Lewis Hamilton ning seetõttu ongi valitseva maailmameistri ja Mercedese läbirääkimised lepingu pikendamise osas veninud.

"Lewis kuulis sellest kõigest ja tõstis seejärel oma hinda," sõnas Marko.

Vettel sõlmis eelmise aasta augustis Ferrariga uue lepingu ning järgmisel kuul teatas Mercedes, et Valtteri Bottas jääb nende juurde ka tänavuseks aastaks.

Hamiltoni 4-aastane leping Mercedesega saab läbi tänavuse hooajaga. Bildi andmetel tahab inglane uue kontrahti eest saada koguni 45 miljonit eurot hooaja eest ehk kolme aasta peale kokku ligi 150 miljonit.

Kui Bild uuris endiselt vormelisõitjalt Gerhard Bergerilt, kas Hamilton on nii suurt summat väärt, vastas austerlane: "Jah, sest ilma Lewiseta oleks Mercedes alles kolmas Ferrari ja Red Bulli järel. Hamilton on hetkel kõige kiirem sõitja ja Mercedes peab tegema kõik endast sõltuva, et ta jääks nendega."

Kuues käik (WRC)