Uus otsus: Bahreini GP kvalifikatsioon sõidetakse ikka uute reeglite järgi

 (1)
Uus otsus: Bahreini GP kvalifikatsioon sõidetakse ikka uute reeglite järgi
Foto: AFP/SCANPIX

Kui pärast Austraalia GP-d otsustasid vormel-1 tiimide juhid, et järgmisest etapist võetakse taas kasutusele vana kvalifikatsioonisüsteem, siis neljapäevasel strateegiagrupi kohtumisel otsustati Bahreinis siiski uute reeglite järgi sõita.

Küll aga võib palju kriitikat saanud kvalifikatsioonisüsteem rakenduda väikese muudatusega - nimelt plaanitakse väljalangemiskord esimeses ja teises sessioonis samaks jätta, kuid kolmas sessioon sõidetakse 2010.-2015. aastani kehtinud reeglitega, vahendas ESPN.

F1 bossi Bernie Ecclestone'i sõnul vaadatakse kvalifikatsioonisüsteem pärast Bahreini uuesti üle.

Piloodid kirjutasid kolmapäeval F1 juhtidele avaliku kaebekirja, milles avaldatakse muret mitme reeglimuudatuse üle, mis tunduvad olevat "omanike korraldusel tehtud ega lahenda selle spordiala tegelikke probleeme ning võivad teatud juhtudel isegi ala tulevikku ohustada". Ecclestone kirjutas sõitjatele neljapäeval tagasi, paludes neil pakkuda uusi lahendusi.

Uut kvalifikatsioonisüsteemi on avalikult kritiseerinud ka Red Bulli tiimijuht Christian Horner. Ecclestone isegi kutsus seda "parajaks pasaks".

"Ma vaatasin seda, kuid ma pean ütlema, et ma polnud selle suhtes algusest peale eriti entusiastlik. See oli paras pask. Aga meil tuleb sellega leppida, kuniks me seda muuta saame," ütles Ecclestone ajakirjale Autosport.