The Times: Mercedes on lähedal Vormel-1 sarjast lahkumisele

 (19)
Täiendatud
The Times: Mercedes on lähedal Vormel-1 sarjast lahkumisele
AFP/Scanpix

Vormel-1 tiim Mercedes on The Times'i andmetel lähedal sarjast lahkumisele, kuna pole rahul, et meeskonda pole kaasatud planeeritava aktsiate turule laskmise järgsesse juhtkonda. Saksamaa väljaande Auto Motor und Sporti sõnul pole Times'i lool tõepõhja taga.

Times kirjutab, et Mercedes 'kes on kahe viimase hooajaga panustanud sarja etappidesse miljard dollarit, on lähedal sarjast lahkumisele, kuna meeskonnale pole pakutud kohta juhtkonnas, mis hakkab F1-te pärast aktsiate turuleminemist juhtima."

"Times'i lool pole mingit tõepõhja all," lausus Mercedese boss Norbert Haug Auto Motor und Sportile.

Bernie Ecclestone'i poolt on kohad tagatud juba Red Bullsile ning Ferrarile. Kuuldavasti saab koha ka Mercedese endine kaaslane McLaren. Ennustuste kohaselt kasvab sarja väärtus aktsiaturule minemisega 6 miljardit dollarit.

Mercedes naasis sarja 2009. aastal ning napsas käesoleval aastal Hiinas oma esimese etapivõidu, kui finišijoone ületas Nico Rosberg. Ecclestone'i arvates ei peaks uutele tulijatele kehtima samad reeglid. "Miks peaks Mercedes saama samad tingimused, mis teised? Mida nad on F-1 jaoks ära teinud? Nad võitsid ühe sõidu ja ongi kõik."

Seotud lood:

Times'i andmetel tähendaks Mercedese Brackley-osakonna sulgemine 1000 töökoha kaotust ning sarja aktsiate väärtuse 20-protsendilist langust.