Kui boksipeatus välja arvata, juhtis Hamilton kogu sõitu. Kogenud britile oli see juba karjääri 85. etapivõiduks. Antud arvestuses on temast ees vaid seitsmekordne maailmameister Michael Schumacher, kes teenis karjääri jooksul 91 võitu.

Mercedesele kindlustas kaksikvõidu Valtteri Bottas, kes sai loetud ringid enne lõppu mööda Red Bulli ässast Max Verstappenist. Neljanda koha teenis tema tiimikaaslane Alexander Albon. Viienda koha sai McLareni nooruk Lando Norris, kes möödus viimase ringiga nii Sergio Perezist kui Lance Strollist.

Esikümnesse mahtusid veel Daniel Ricciardo, Carlos Sainz juunior ja Daniil Kvjat. Esimesena jäi punktita Kimi Räikkönen.

Võrdlemisi sündmustevaese sõidu kõige dramaatilisem vahejuhtum leidis aset juba esimesel ringil, kui omavahel põrkasid kokku Ferrari mehed Sebastian Vettel ja Charles Leclerc. Vettel katkestas juba avaringil, monacolane lõpetas sõidu paar ringi hiljem.

Loe sõidu eelvaadet blogi alt!

Eile vihmasajus peetud kvalifikatsiooni võitis pika puuga - koguni 1,216-sekundilise paremusega - kuuekordne maailmameister Lewis Hamilton (Mercedes). Teiselt kohalt stardib Max Verstappen (Red Bull), kolmandalt Carlos Sainz juunior (McLaren). Eelmise Austria etapi võitnud Valtteri Bottas (Mercedes) võtab sisse koha neljandas stardiruudus.

Erinevalt eilsest peaks täna Red Bull Ringil olema kuiv ilm. Lubatakse vahelduvat pilvistust ning vihma tõenäosus jääb alla 10 protsendi.

Stardirivi: 1. Lewis Hamilton, 2. Max Verstappen, 3. Carlos Sainz Jr, 4. Valtteri Bottas, 5. Esteban Ocon, 6. Alexander Albon, 7. Pierre Gasly, 8. Daniel Ricciardo, 9. Lando Norris, 10. Sebastian Vettel, 11. George Russell, 12. Lance Stroll, 13. Daniil Kvjat, 14. Charles Leclerc, 15. Kevin Magnussen, 16. Kimi Räikkönen, 17. Sergio Perez, 18. Nicholas Latifi, 19. Antonio Giovinazzi, 20. Romain Grosjean.