Soomlased tahavad korraldada vormel-1 sarja etappi

 (13)
AUTO-PRIX-F1-ENG-SILVERSTONE
Vormel-1Foto: Andrej Isakovic, AFP

Soome endise autosportlase Robert Lappalaineni eksabikaasa Marja-Leena soovib Helsingis korraldada vormel-1 sarja etappi.

Asjast on huvitatud ka vormel-1 eestvedaja Bernie Ecclestone, kellega Marja-Leena Lappalainen pidas kaks nädalat tagasi toimunud Ungari GP ajal läbirääkimisi. "Bernie ütles mulle, et teil on sarjas kaks sõitjat, kuid etappi pole," sõnas Marja-Leena Lappalainen Ilta-Sanomatele. "Ecclestone on Soome etapist huvitatud ja toetab seda ideed. Minu ülesandeks on nüüd Berniele erinevad projektid välja töötada."

Lappalaineni plaanide kohaselt saaks stardipaik olema Hernesaaris. Etapi korraldamiseks tuleks laiendada teid ning bokside, tribüünide ja VIP ala ehitamine läheks maksma umbes 30 miljonit eurot. Vajalikud summad loodab Lappalainen leida toetajatelt. Lappalainen lisas, et kui Helsingis ei õnnestu võistlust korraldada, siis tahetakse see läbi viia mõnes Soome naaberriigis, kirjutas ERR Sport.

Lappalainenid korraldasid aastatel 1995-96 Helsingis Saksa kereautode sarja DTM-i etapi, mis tõi raja äärde 250 000 pealtvaatajat.

Kuues käik (WRC)