Sõitjakohata jäänud Sutil ründas vormel-ühte: see ei ole enam sport!

 (15)
Adrian Sutil
Adrian Sutil AFP

Käesoleval aastal Sauberi meeskonda esindanud, kuid uueks hooajaks sõitjakohata jäänud Adrian Sutili arvates on vormel-ühte raske spordiks nimetada, sest piloodid ostavad endale võistlustele koha.

Sauber loobus rahalistel kaalutlustel Sutili ja Esteban Gutierrezi teenetest, palgates nende asemele uueks hooajaks Felipe Nasri ja Marcus Ericssoni, kes mõlemad toovad meeskonnale oma isiklike sponsorite abil hiigelsuure summa.

"Rahasummad, mida osad piloodid maksavad oma sõitjakoha eest, on kontrolli alt väljunud," kritiseeris Sutil olukorda sõitjate turul, kirjutab autosport.com.

"See ei peaks nii olema. Kuigi selline asi on kogu aeg probleemiks olnud, on praegune olukord eriti tõsine. Me peaksime suutma seda pisutki muuta. Mäletan, kui Minardi või Arrows olid veel vormel-ühes, olid nad ikkagi mingilgi määral kasumlikud meeskonnad. Olid ka mõned tasulised sõitjad, kuid see ei olnud prioriteet. Tore oleks, kui see olukord taastuks. Siis me saaksime seda taas spordiks nimetada," kurjustas Sutil.

Senine Williamsi testisõitja Felipe Nasr toob näiteks Sauberisse koguni 12 miljonit naelsterlingit (14,4 miljonit eurot), mille käib välja 22-aastase brasiillase isiklik sponsor Banco do Brasil.