Sebastian Vettel: põrusin Ferraris, sest proovisin nendega tiitlit võita

 (8)
Sebastian Vettel: põrusin Ferraris, sest proovisin nendega tiitlit võita
Sebastian VettelHoch Zwei via ZUMA Wire

Vormel-1 neljakordne maailmameister Sebastian Vettel on Ferrariga jõudnud aastate jooksul üldarvestuses kolmel korral esikolmikusse, kuid viies tiitel jääb Itaalia meeskonnaga ikkagi tulemata. Podcastis "Beyond the Grid" külas käinud sakslane rääkis lähemalt, mis Ferraris ikkagi valesti läks.

Teatavasti jääb tänavune aasta Vetteli jaoks Ferraris viimaseks. Tänavune hooaeg on Vetteli ja Co jaoks olnud kõike muud kui õnnelik. Üldarvestuses paikneb ta alles 13. kohal.

"See on tõsi, et ma põrusin, sest seadsin endale eesmärgiks võita Ferrariga tiitel," rääkis Vettel, lisades, et Red Bullist 2015. aastaks Ferrarisse siirdumist ta ei kahetse. "On asju, mida oleksin pidanud tegema paremini. On asju, mida oleksin pidanud ilmselt varem märkama ja oli võitlusi, mida poleks pidanud valima. Kõik see viis aga olukorda, kus ma praegu olen."

Kõige lähemal oli Vettel tiitlile 2017. ja 2018. aastal, kui ta lõpetas Lewis Hamiltoni (Mercedes) järel üldarvestuses teisena. "Tagasi vaadates valisin võitlusi, mis polnud seda väärt. Samas on see osa minu loomusest. Kõik see teeb aga küpsemaks ja õpetab," tõdes sakslane.

Ferrariga on Vettel võitnud seni 14 etappi ja jõudnud 54-l korral poodiumile. Uuest hooajast hakkab ta sõitma Aston Martini (praegune Racing Pointi meeskond - toim) ridades.