Schumacher võitis esimese tiitli pettusega?

 (103)
Schumacher võitis esimese tiitli pettusega?
AP/Scanpix

Endise vormelisõitja ning tolleaegse Michael Schumacheri tiimikaaslase Jos Verstappeni sõnul võitis nüüdne 7-kordne maailmameister 1994. aastal esimese tiitli pettusega.

Verstappen, kes koos Schumacheriga Benettonis sõitis, on senini veendunud, et sakslase masinal kasutati elektroonilist abi. "Inimesed arvavad, et otsin vabandusi," lausus Verstappen NuSport'ile. "Aga tean, et tema auto erines minu omast."

Verstappen teenis 1994. aasta hooajal kümne sõiduga 10 punkti, Schumacher seevastu 14 sõiduga 92. "Mõtlesin, et see pole võimalik! Pidurdasin viimastel hetkedel ning võtsin kurve võimalikult kiirelt. Schumacher suutis teha asju, mida mina mitte. Midagi oli valesti."

Tänaseks 39-aastane endine piloot käis ja küsis tiimipealiku Flavio Briatore käest toona, kas Schumacheril oli elektroonilist abi, kuid itaallane ei andnud talle selget vastust. "Nad ei tunnista seda kunagi, kuid olen veendunud, et nad kasutasid elektroonilist abi. Küsisin hiljem Briatore käest. Ta vastas, et ärme räägime sellest. Seega tean piisavalt. Kui me Schumacheriga karti sõitsime, ei võitnud ta mind kunagi."

"Michael sõltub autost sama palju kui teised. Ta ei ole Superman - pole kunagi olnud."

Kuues käik (WRC)