Saksamaal alanud kohtuprotsessil nõutakse vormel-1 piloodile vangistust

 (11)
Adrian Sutil, vormel-1
AFP/Scanpix

Saksamaal, Münchenis algas kohus Adrian Sutil’i üle, kes Shanghai ööklubis M1NT eelmisel kevadel Eric Lux’i ründas. Pealtnägijate ütluste kohaselt ründas Sutil Lux’i shampanjapokaaliga ja nii õnnetult, et pokaal lõikas mehel kaela katki, kirjutab motomaailm.ee.

Palju ei puudunud, et pokaal oleks peamise arteri läbi lõiganud. Kokku tehti Lux’i kaelale 24 õmblust, mida ei saa just baarikakluse järgse katkise kulmu nõelumiseks pidada. Sutil tunnistas, et meestel tekkis rüselus, kuid eitas igasugust kehalist vägivalda.

Peatunnistajaks on kutsutud Sutil’i lähedane sõber Lewis Hamilton, kes viibis intsidendi ajal Sutil’i kõrval. Süüdistuse kohaselt nõutakse Sutil’le reaalset vanglakaristust, mis on küll ebatõenäoline, kuid seab kindlasti löögi alla Sutil’i võimalused Williams’i meeskonnas põhipiloodi koht saada.

Arvestades, et hetkel viibib kehalise väärkohtlemise ja mõrvakatse eest vahi all Jos Verstappen, kohtus on Eddie Irvine’i kaklus ja nüüd Adrian Sutil’i kaklus ning meenutades minevikust David Coulthard’i ja Bertrand Gachot kaklusi, siis on vormel-1 sarja pilootide näol tegemist tõsiste kukkedega.

Kuues käik (WRC)