Rootslane süüdistab: Ferrarisse siirduv Leclerc oli Sauberis eelisseisus

 (1)
Charles Leclerc ja Kimi Räikkönen
Charles Leclerc ja Kimi RäikkönenFoto: XPB Images/Press Association Images/Scanpix

Rootsi vormeliajakirjanik Janne Blomqvist väitis, et uueks hooajaks Sauberis lepinguta jäänud rootslane Marcus Ericsson ei saanud tiimilt sama head autot kui Charles Leclerc.

Kui Ericsson taandati Sauberis uueks hooajaks testisõitjaks, siis Leclerc pääseb 2019. aastaks Ferrari meeskonda. Lõppenud hooaja üldarvestuses edestas Leclerc meeskonnakaaslast punktidega 39:9.

"See polnud kunagi aus võitlus. Sõitja ei saa vormel-ühes oma etteasteid ise 100% kontrollida. Kuidas seda teha, kui sa ei saa meeskonna 30-lt mehaanikult sama toetust kui tiimikaaslane?" sõnas Blomqvist Expressenile. "Mitte kõik inimesed Sauberis ei tea seda. Kui see avalikuks tuleks, oleks see tohutu skandaal."

Ajakirjanik lisas, et kuigi Ericssoni koheldi Sauberis kehvemini ja tal oli aeglasem vormel, ei vähenda see 21-aastase prantslase saavutust. "See fakt ei võta Charles Leclercilt midagi ära. Ta on tõesti andekas sõitja," märkis Blomqvist.

Ericsson hakkab 2019. aastal sõitma IndyCar sarjas. Rootslase asemele palgati Antonio Giovinazzi, Leclerci mantlipärijaks valis Sauber Kimi Räikköneni.