Räikköneni tööandja: Kimi sõidab vormel-ühes nii kaua, kui ise tahab


Sebastian Vettel ja Kimi Räikkönen
Sebastian Vettel ja Kimi RäikkönenFoto: XPB Images/PA Images/Scanpix

Alfa Romeo Racing Orleni vormel-1 meeskonna mänedžer Frederic Vasseur kinnitas, et nad on valmis 40-aastase Kimi Räikköneniga iga kell lepingut pikendama.

Vasseuri sõnul sõltub kõik Räikkönenist endast. Kui soomlane tahab ka 2021. aastal vormel-ühes võistelda, siis nende poolt takistusi ei tule.

"Kimi sõidab nii kaua, kui ta tahab," rääkis Vasseur ajakirjale Blick.

Šveitsi väljaande küsimusele, milliseid sõitjaid Vasseur oma tiimis näha tahaks, vastas prantslane: "Mis kasu sellest oleks, kui ma ütleks, et ma tahan hetke kahte kiireimat sõitjat? Meie meeskonnas pettuks nad ilmselt esimese kolme sõiduga ja tahaks lahkuda."

Vasseur lisas, et mullu meeskondlikus arvestuses kaheksandana lõpetanud Alfa Romeo üritab uuel hooajal kohta pisut parandada: "Meie eesmärk aastaks 2020 on kuues või seitsmes koht."

Eile tuli uudis, et Alfa Romeo võistkond hakkab nüüdsest kandma nime Alfa Romeo Racing Orlen, sest Poola naftafirmast PKN Orlen sai tiimi suursponsor.

Võistkonna põhisõitjaks on algaval hooajal lisaks Räikkönenile Antonio Giovinazzi, varusõitjaks aga 35-aastane poolakas Robert Kubica.