Räikkönen tiimipealikule: kui tahate, et ma ta mööda laseks, siis lihtsalt öelge mulle!

 (22)
Otsekohese ütlemisega Kimi Räikkönen
Otsekohese ütlemisega Kimi RäikkönenFoto: XPB/Press Association Images

Ferrari F1 meeskonna jaoks lõppes eilne Saksamaa GP katastroofiga. Sebastian Vettel katkestas sõiduvea tõttu liidrikohalt 16 ringi enne lõppu.

Neljakordne maailmameister oli hädas ka sõidu keskel, kui esimeste boksipeatuste järel langes ta tiimikaaslase Kimi Räikköneni seljataha teiseks. Vettel oli Räikkönenist kiirem, aga mööda ei pääsenud. Lisaks läksid tuules sõites rehvid kuumaks, mis tähendab kiiremat kulumist.

Lõpuks kaebles ta tiimiraadiosse. „See on rumalus – ma kaotan aega ja kulutan rehve. Kaotan kõik, mida sõidu esimeses osas võita suutsin (võrdluses Lewis Hamiltoniga). Kas te ei näe rehvide temperatuuri? Mida te ootate?”, andis Vettel selgelt mõista, et ootab tiimilt korraldust, mis käsiks Räikkönenil tee vabaks teha.

Läks mitu head ringi enne kui Ferrari asjamehed reageerisid ja soomlasele kompava sõnumi edastasid: „Peame säästma mõlema masina rehve, ära hoia Sebastianit kinni." Räikkönen pole teadupärast suu peale kukkunud ja vastus oli briljantne: „Kui te tahate, et ma ta mööda laseks, siis lihtsalt öelge mulle!”. Rääkida tuleb otse, keerutamata.

Räikkönen lõpetas Saksamaa GP kahe Mercedese piloodi Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottase järel kolmandana.

Kuues käik (WRC)