Räikkönen raputas endale tuhka pähe: ma pole kaugeltki selles seisus, kus tahaksin olla

 (7)
Kimi Räikkönen
Kimi RäikkönenAFP

Soome vormelisõitja Kimi Räikkönen tunnistas, et tema viimaste aastate allajäämine oma tiimikaaslastele on tingitud vaid tema enda sõiduvormist ja liigsetest vigadest.

Soomlane ütles vormel-1 sarja koduleheküljele antud intervjuus, et ta on Ferrari meeskonnakaaslastele Fernando Alonsole (2014. aastal) ja Sebastian Vettelile (tänavu) alla jäänud vaid enda süül.

"Mõistagi pole see ideaalne - kes teaks seda minust paremini? Kuid see on osa sellest mängust. Ma pean lihtsalt tegema paremat tööd. Eelmine hooaeg oli päris vilets, see hooaeg on juba märksa parem, kuid siiski pole ma kaugeltki selles seisus, kus ma tahaksin olla. Kui teed mõne vea, siis nii lähebki," sõnas Räikkönen.

Viimase küsitluse kohaselt on Räikkönen F1 sarja kõige populaarsem vormelipiloot. Soomlane ise ei oska sellele põhjendust leida. "Kas ma olen üllatunud (populaarsusest)? Ausalt öelda pole ma sellele kunagi mõelnud. Teen oma asja ja ma pole kunagi püüdnud kellelegi meeldida - kui inimesi see köidab, siis on hästi. Ma olen uhke, et mul on fänne, kuid seda, miks ma neile meeldin, peate neilt endilt küsima," sõnas Räikkönen.

Kuues käik (WRC)