Räikkönen naeruvääristas Rosbergi tööd eksperdina: seista võidukihutamise asemel mikrofon käes...

 (14)
 Kimi Räikkönen
Kimi RäikkönenFoto: PA Images/Scanpix

Soome vormelisõitja Kimi Räikkönen ei mõista eksmaailmameister Nico Rosbergi, kes lõpetas sportlaskarjääri, et hakata televisioonis F1 eksperdina tööle.


Kui Räikkönenilt küsiti tema elulooraamatu esitlusel Helsingis, kas ta sooviks sarnaselt Rosbergile karjääri lõpetamise järel teleeksperdina tööle asuda, vastas soomlane: "Kui ta (Rosberg) selgitas, miks ta karjääri lõpetab, tundus see lahe ja arusaadav. Nüüd ta seisab seal koos mikrofoniga ja ma ei suuda mõista, miks ta just neil põhjustel lahkus."

Rosberg loobus F1-st 2016. aasta lõpus, kui oli tulnud Mercedese sõitjana maailmameistriks. Toona vihjas sakslane, et tal sai motivatsioon otsa.

Räikkönen lisas: "Minu jaoks ei kujune F1 karjääri lõpetamine raskeks. Oleks suur kergendus, kui kõik see, mis võidukihutamist ei puuduta, saaks otsa. Vaid sõitmine on vormel-ühes nauditav."

Ferrari piloot tunnistas, et võiks tulevikus vormel-ühes jätkata näiteks masinate arendajana, kuid mitte mingil juhul eksperdina. "Masina arendamine kuskil avalikkuse eest kõrval oleks mõeldav. Kindlasti ei hakka ma aga mikrofon käes seisma," kinnitas Räikkönen, kelle leping Ferrariga saab läbi selle hooajaga.