Rahakott päästab trellidest: Bernie Ecclestone maksab vanglakaristusest pääsemiseks rekordsumma

 (44)
Bernie Ecclestone kohtus
Bernie Ecclestone kohtusAFP

Vormeliboss Bernie Ecclestone maksab rekordilised 100 miljonit dollarit ehk 74 miljonit eurot, et pääseda vanglakaristusest.


Saksamaal altkäemaksu andmise eest kohtu all viibiv Ecclestone jõudis prokuröriga kokkuleppele, et maksab kokkuleppemenetluse korras 100 miljonit dollarit ja pääseb tema vastu esitatud süüdistustest, kirjutab ajaleht Suddeutsche Zeitung. Ametlik teade sellise kokkuleppe kohta peaks avaldatama uue nädala keskel.

"Prokurör, kohtualuse kaitsjad ja kohus on pidanud täiendavaid läbirääkimisi. On võimalik, et kokkulepe kohtuasja lõpetamiseks sõlmitakse järgmisel nädalal," ütles Müncheni kohtu pressiesindaja ajalehele.

Suddeutsche Zeitungi andmetel nõudis prokurör 100 miljoni euro suurust kokkuleppesummat, kuid 83-aastane Ecclestone ja tema esindajad suutsid selle kaubelda 100 miljonile dollarile. Tegemist on Saksamaa kohtuajaloo suurima rahalise kokkuleppega.

"Kokkulepe tähendab, et süüdistustest pääsev Ecclestone saab jätkata ka vormel-1 võistlussarja juhina," teatas Saksamaa ajalehe korrespondent Klaus Ott.

Ecclestone'i süüdistatakse Saksamaa pankurile Gerhard Gribowskyle 33 miljoni euro suuruse altkäemaksu andmises aastatel 2006-2007, et F1 sarja õigused saaksid müüdud Ecclestone'i poolt valitud investeerimisfirmale CVC. Altkäemaksu vastu võtnud Gribowsky pandi 2012. aasta juunis rohkem kui kaheksaks aastaks vangi.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.