Prantsusmaa vormeliäss nimetas sarnasuse Räikköneni ja Alonso vahel: see oli väga üllatav

 (5)
Prantsusmaa vormeliäss nimetas sarnasuse Räikköneni ja Alonso vahel: see oli väga üllatav
Kimi Räikkönen ja Fernando Alonso 2013. aastalKim Kyung-Hoon, Reuters / Scanpix

Haasi vormel-1 meeskonna ridadesse kuuluv prantslane Romain Grosjean on karjääri jooksul sõitnud koos nii Kimi Räikköneni kui Fernando Alonsoga. Kogenud prantslase sõnul on kaks legendaarset sõidumeest üksteisega hoopis sarnasemad, kui ta eeldas.

Kahekordse maailmameistri Alonso kõrval sai Grosjean sõita Renault' ridades 2009. aastal, kui prantslane F1-sarjas oma debüüdi tegi. Tõsi, täishooaega Grosjean kaasa ei teinud, vaid ta osales toona kokku seitsmel etapil. 2007. aasta ilmameistri Räikköneniga kihutas ta koos Lotuse ridades aastatel 2012-2013.

"Õppisin nii Fernandolt kui ka Kimilt palju ja väga üllatavalt just samal viisil," avaldas Grosjean. "Paljud peavad neid väga erinevateks inimesteks, aga neil on võidusõidu osas sama lähenemine."

"Nende jaoks loeb ainult pühapäevane võidusõit. Fernando ega Kimi jaoks pole oluline, kui kiired nad vabatreeningute ajal on, kogu ettevalmistumine käib ainult sõidu enda jaoks. Ise noore mehena tahtsin igal treeningul kiire olla, kuid nende kõrval olles hakkasin mõtlema teistmoodi."