Portugali MM-ralli liidriks kerkis Hirvonen

 (9)
Mikko Hirvonen
AFP/Scanpix

Portugalis jätkuval autoralli MM-etapil tõusis viienda kiiruskatsega uueks liidriks soomlane Mikko Hirvonen, kes suutis oma juhtkoha säilitada kuni tänase võistluspäeva lõpuni.

Seitsmes kiiruskatse:
22 km pikkuse seitsmenda kiiruskatse võidab MM-i üldliider Sebastien Loeb, kes tõuseb Portugali ralli kokkuvõttes kolmandaks. Prantslane kaotab liidrile Mikko Hirvonenile 18 ja Dani Sordole 3 sekundiga. Marcus Grönholm langes selle kiiruskatsega teiselt kohalt neljandaks, kaotades nüüd Hirvonenile 25,9 sekundiga.

N-rühmas Subaru Impreza WRX-il osalevad Ott Tänak - Kristo Kraag on 44. kohal (+20.48). 

Kuues kiiruskatse:
Kuuendal kiiruskatsel sai Hirvonen Dani Sordo järel teise koha ja jätkas endiselt üldliidrina. Tema edu Marcus Grönholmi ees on 7,5 sekundit, Sordo kaotab 11 ja Sebastien Loeb 21,6 sekundit.
Täna on Portugalis kavas veel üks kiiruskatse.

Viies kiiruskatse:
Soomlane näitas viiendal, 23,4 km pikkusel katsel kiireimat aega 14.27,3 ja juhib nüüd rallit 3,8 sekundiga Marcus Grönholmi ees. Senine liider Dani Sordo oli alles kümnes ja langes kokkuvõttes kolmandaks (+15,3 sekundit). Viiekordne maailmameister ja MM-i üldliider prantslane Sebastien Loeb on neljas, kaotades Hirvonenile 21,5 sekundiga.

Kuues käik (WRC)