Juba esimesel ringil sõitsid rajalt välja Max Verstappen (Red Bull) ja eelmise etapi võitja Pierre Gasly (AlphaTauri). Kui turvaauto rajalt ära tuli, lõppes massiavarii tõttu ka Nicholas Latifi (Williams), Kevin Magnusseni (Haas), Carlos Sainzi (McLaren) ja Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) sõit.

Sõit peatati punaste lippudega. Uus paigaltstart kadusid ei toonud, kuid 44. ringil sõitis rehvipurunemise tõttu rajapiirdesse Lance Stroll (Racing Point). Kuna Strolli auto läks põlema ja selle toimetamine võttis kaua aega, pandi võistlus uuesti seisma. Kolmandat starti alustati vaid 12 autoga, sest ülekuumenenud pidurite tõttu pidi boksi jääma ka Esteban Ocon (Renault).

Karjääri esimese poodiumikoha saavutas Alexander Albon (Red Bull), kes röövis selle koha viimastel ringidel Daniel Ricciardolt (Renault).

Ferrari 1000. GP-etapp tiimile, kellele Mugello on tavaliselt testiraja eest, midagi rõõmustavat ei toonud. Viiendalt kohalt alustanud Charles Leclerc lõpetas kaheksandana, 14. kohalt startinud Sebastian Vettel lõpetas kümnendana. Kahe Ferrari vahele mahtus Kimi Räikkönen (Alfa Romeo), kes sai viiesekundilise ajakaristuse enne boksi sisenemist valge joone ületamise tõttu.

F1 sari jätkub kahe nädala pärast Sotšis.

MM-sarja üldjärjestus: 1. Hamilton 190, 2. Bottas 135, 3. Verstappen 110, 4. Norris 65, 5. Albon 63, 6. Stroll 57, 7. Ricciardo 53, 8. Leclerc 49, 9. Perez 44, 10. Gasly 43.

Konstruktorite karikas: 1. Mercedes 325, 2. Red Bull 173, 3. McLaren 106, 4. Racing Point 92, 5. Renault 83, 6. Ferrari 66, 7. AlphaTauri 53, 8. Alfa Romeo 4, 9. Haas 1, 10. Williams 0.