Alonso jäi ootamatult raja äärde kvalifikatsiooni teise sessiooni alguses ning hispaanlane pidi piirduma 15. kohaga. McLareni meeskond ei ole veel avalikustanud, mis masinaga juhtus.

"Probleem pidi olema elektrisüsteemis. Masin lülitas ennast keset sirget täielikult välja. Mul ei olnud võimsust, elektrit, roolil tuled ei põlenud, see pidi olema elektrisüsteem," selgitas Alonso, kirjutab f1i.com.

Grand Prix ja võistlus on pühapäeval. Meie ees on suur vormelite rong ja me alustame 15. kohalt. Loodetavasti saame vähemalt häid kogemusi, suudame mõned ringid sõita ja oma esitust ja stabiilsust parandada, sest hetkel on vormel selgelt liiga habras."

Kuigi Alonso sai kvalifikatsioonis 15. koha, alustab ta homme 13. positsioonilt, sest Romain Grosjean (kvalifikatsiooni 11.) kaotab vormeli käigukasti vahetuse tõttu stardirivis viis kohta ja Carlos Sainz Junior (8.) alustab reeglite rikkumise tõttu boksiteelt. Sainz sai karistada, sest ei peatunud ajasõidu esimese sessiooni järel kaalumiseks.