Mosley: sisseostetud autod on F1-le parim

 (16)
Max Mosley San Marino GP-l
Reuters/Scanpix

FIA president Max Mosley kordas, et toetab “autode sisseostmist” vormel ühes ja väidab, et see aitab suurendada meeskondade konkurentsivõimet. Kuigi praegu võitleb näiteks Spyker “kloonide” kasutamise vastu, on Mosley kindel, et konkurentide valmistatud autode kasutamine on õige tee, kirjutab crash.net.

“Käimas on igasugu ärilisi arutelusid, kuid minu jaoks on iseenesestmõistetav, et F1-s pole piisavalt raha 12-le meeskonnale 12 arendus- ja konstrueerimisprogrammi käigus hoidmiseks, 12-ks tuuletunneliks ja 12-ks organisatsiooniks, milles igaühes rohkem kui 1000 töötajat,” ütles Mosley.

“See tähendab, et on valida, kas sisseostetud autod või tagaotsas rabelevad isikud, kes saavad nelja ringiga pähe,” kirjeldas Mosley oma ideed.

Kuigi praegune Concorde leping nõuab, et meeskond peab oma auto ise konstrueerima ja ehitama, ning sellega seoses on Toro Rosso ja Super Aguri teguviisi suhtes kaebusi esitatud, on järgmisest aastast autode ostmine täiesti seaduslik.

“Käib vaidlus selle üle, mida Concorde leping tähendab ja on kohane, et vaidlused viiakse kohtusse,” ütles Mosley: “Aga 2008. aastal pole see enam probleemiks.”