Mercedese boss: kehv päev meile, aga võit kogu F1 sarjale

 (6)
Mercedese boss: kehv päev meile, aga võit kogu F1 sarjale
Toto WolffXPB/Press Association Images.

Pühapäeval Itaalias legendaarsel Monza ringrajal toimunud vormel-1 etapil ei jõudnud esmakordsel sel hooajal poodiumile kumbki Mercedese sõitja.

Etapi eel ennustas kõik järjekordset edu Mercedesele, kui Lewis Hamilton ja Valtteri Bottas alustasid sõitu esireast. Juba alguses läks aga keeruliseks Bottasel, kes langes kehva stardi järel kuuendaks. Hamilton püsis küll pool sõitu liidrikohal, kuid valel ajal boksis käimise eest saadud karistus kukutas briti võistlejaterivi lõppu. Lõpuks suutis kuuekordne maailmameister tõusta seitsmendaks. Soomlane ise ei suutnud enamat viiendast kohast.

Karjääri esimese võidu sai hoopiski AlphaTauri sõitja Pierre Gasly. Talle järgnesid Carlos Sainz juunior (McLaren) ja Lance Stroll (Racing Point).

Seotud lood:

"Kehv päev meile, aga võit kogu F1 sarjale," võttis Mercedese pealik Toto Wolff etapi kokku. "Minu arust on ainult värskendav sellist poodiumit näha ja vaadata noori mehi esikohtade eest võitlemas."

"Vaatasin poodiumit ja see oli suurepärane! Nad kõik väärisid võitu, nende meeskonnad tegid õigeid otsuseid ning nad võitlesid hästi võidu nimel," jätkas sakslane. "Selline poodium on sarjale väga hea uudis."