Mercedes üritas Williamsile boksipeatusega tünga teha

 (1)
Mercedes üritas Williamsile boksipeatusega tünga teha
Foto: AP/SCANPIX

Mercedese tiimipealik Toto Wolff tunnistas, et lasi oma mehaanikutel valmistuda petu-boksipeatuseks, üritamaks Williamsit liiga vara rehve vahetama meelitada.

Mercedese mehaanikud jooksid 14. ringil garaažist välja, kuid kumbki auto boksi ei pööranud ning peagi pakiti asjad uuesti kokku.

"Jah, me teadsime, et Williamsil on raskem rehve lõpuni hoida ning varajane boksipeatus oleks neid mõtlema pannud, kas meie seda suudame. Oleks me suutnud nad boksi meelitada, oleks neil lõpus probleeme tekkinud. Seega see oli väike trikk, mis kahjuks ei töötanud," vahendab f1-live.com Wolffi sõnu.

Pärast sõitu sai Wolff tekstisõnumi oma naiselt Susielt, kes on Williamsi testisõitja. "Mu naine saatis mulle Whatsappis sõünumi: "Te kutid arvate, et võite meid ninapidi vedada? Ha-ha-ha!" Vähemalt suutsime meelt lahutada," lisas Wolff.

Kuigi reegliteraamat väidab, et mehaanikud võivad boksialal asjad kokku pakkida vaid siis, kui auto on teeninduses ära käinud, siis kohtunike poolt mingeid karistusi Mercedesele ei järgnenud.

Kuues käik (WRC)