Mercedes jäi Barcelona testisõitudel löömatuks, kuid Hamilton kardab jõuallika pärast


Mercedes jäi Barcelona testisõitudel löömatuks, kuid Hamilton kardab jõuallika pärast
Valtteri BottasFoto: EPA/Scanpix

Vormel 1 testisõite Barcelonas domineerisid sel nädalal oodatult Mercedese piloodid. Viimase testipäeva kiireima aja sõitis välja Valtteri Bottas, kes edestas vaid 0,073 sekundiga Max Verstappenit (Red Bull) ja 0,080 sekundiga Daniel Ricciardot (Renault).

Ometi ei lähe Mercedes hooajale vastu just kõige enesekindlamalt, sest "hõbenoolte" testisõite kimbutasid korduvalt probleemid jõuallikaga. Selle nädala teisel testipäeval oli Lewis Hamilton jõuallika rikke tõttu sunnitud sessiooni pooleli jätma ning piirduma sel päeval vaid 14 ringi läbimisega. Lõpuks jõuti jälile, et probleem oli õlisurves. Kuuekordne maailmameister tunnistas, et meeskonnas oli rikke põhjuste otsimise ajal omajagu pingeid.

"Kas me muretseme selle präast? Muidugi. Tavaliselt on meil hooajaeelsel testimisel töökindlusse palju suurem usk, seega seis pole meie jaoks ideaalne. Meil on peal juba kolmas mootor, seega pole see kindlasti meie jaoks kerge stsenaarium. Aga mul on Mercedese tehasesse usk, et nad analüüsivad seda ja teevad järgmise kahe nädala jooksul kõik, et me saakimse jälle õige jalaga hooaega alustada," rääkis Hamilton.

Kui koroonaviirus plaane sassi ei löö, algab F1 hooaeg 15. märtsil Austraalia GP-ga Melbourne'is.

Tänase testipäeva ajad:


Iga tiimi kuue päeva kiireimad ringiajad: