Mehhiko haigla käitumine koroonakriisis ajas F1 piloodil harja punaseks

 (1)
Mehhiko haigla käitumine koroonakriisis ajas F1 piloodil harja punaseks
Sergio PerezFoto: SIPA/SCANPIX

Mehhiklasest vormel 1 staar Sergio Perez nahutas oma Twitteri leheküljel haiglat, kes tema kodumaal ilma ametliku litsentsita koroonaviiruse teste tegi ja sellega inimestele palju segadust põhjustas.

Nimelt on Mehhikos vaid kolmel laboril õigus koroonaviiruse proove testida, kuid Zapopani linnas asuv Puerto de Hierro haigla võttis kätte ja hakkas omal käel teste analüüsima. Esimene möödalask ei lasknud ennast kaua oodata.

Üks patsient, kes end Zapopani haiglas testinud oli, sai sealt negatiivse tulemuse, kuid andis igaks juhuks proovi ka teises haiglas, kellel vastav litsents olemas on. Tulemus: positiivne.

Nüüd ongi Mehhikos lahvatanud skandaal, sest pole teada, kui paljusid inimesi Zapopani haigla veel eksitanud on. Haigla labor pandi valitsuse poolt viivitamatult kinni.

"See ei saa tõsi olla! Ma loodan, et te vähemalt annate raha tagasi kõigile neile, kes teid usaldanud on. Aga ma tahaks siiralt näha, et te teeks ühiskonna jaoks midagi tähtsat selle tõsise vea kompenseerimiseks. Me peaksime praegusel ajal kokku hoidma ja teineteist toetama," ütles Racing Pointi meeskonna piloot Twitteris.

Sama postituse alla ilmus peagi ka haigla sõnum: "Tere. Meil on praegu kõikide meie juures testimas käinud inimestega ühendusse astumine pooleli. Pakume neile alternatiivseid lahendusi. Meie prioriteet on, et igaüks neist jääks rahule. Te võite meiega ühendust võtta ka postasti või otsesõnumi teel."

Mehhikos on tänaseks päevaks tuvastatud 1890 koroonaviirusesse nakatunut ning sellesse on surnud 79 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Kuues käik (WRC)