Lewis Hamilton "tegi Vettelit", kuid pääses Prantsusmaa etapil karistusest

 (9)
Max Verstappen ja  Lewis Hamilton
Max Verstappen ja Lewis HamiltonFoto: GERARD JULIEN, AFP/Scanpix

Vormel-1 sarja juhtiv Lewis Hamilton tegi Prantsusmaa GP-etapi teisel vabatreeningul ohtliku manöövri, kuid kohtunikud jätsid ta karistuseta.

Hamilton tegi Paul Ricardi ringraja neljandas kurvis sõiduvea, kihutas teelt välja ja sõitis rajale naastes vahetult tagant läheneva Max Verstappeni (Red Bull) ette. Hollandlane ei suutnud seejärel ideaalset sõidutrajektoori hoida ja läks järgmisse kurvi sisenedes murule.

Prantsuse GP kohtunikud otsustasid, et Hamiltoni ei karistata, sest inglane olevat kahel korral üritanud selja taha vaadata, enne kui Verstappeni ette rajale naases.

"Mõlemad sõitjad nõustusid, et olukord polnud eriti ohtlik ning piiratud nähtavus ja masina nr 44 nurk muutis Hamiltonil läheneva vormeli märkamise väga raskeks," seisab kohtunike langetatud otsuse selgituses.

Mäletatavasti sai eelmisel GP-etapil Kanadas üsna sarnase intsidendi eest 5-sekundilise karistuse Sebastian Vettel, kes naases rajale Hamiltoni ette. See ajatrahv kukutas sakslase lõpuks teisele kohale ning võidu võttis Hamilton.