Las Kimi joob!

 (45)
Kimi Räikkönen Austraalia GP-l
Reuters/Scanpix

Renault’ juht Flavio Briatore on üks vähestest F1 tiimipealikest, kes naudib meediatähelepanu nii raja ääres kui ka kõmuajalehtede seltskonnarubriikides. Põhiline on vaid see, et F1-st ei kaoks individuaalsus, mis on spordiala ilmestanud kogu selle eksisteerimise jooksul. Nii väidab Briatore, et soome vormeliässa Kimi Räikköneni sattumine meediahuviorbiiti tema suure pidutsemisinnu tõttu pani Renault’ tiimibossi vaid naeratama.

“Kui Räikkönen oleks minu sõitja ning läheks klubisse jooma ja lõbutsema, poleks mul sellega probleemi,” väidab Briatore. “Me peame aru saama, et noor võidusõitja pole robot. Kuni ta ei joo õhtul enne sõitu, siis miks mitte?”

Briatore leiab, et vanad ja väärikad võidusõidupiloodid nagu Nelson Piquet, Gerhard Berger, Riccardo Patrese ja Nigel Mansell on pärast alast loobumist tundmatuseni muutunud. “Ma tundsin neid kõiki — nüüd ei suuda ma mõne puhul nimegi välja öelda,” on Briatore irooniline.

Tema kinnitusel kuulub lõõgastus vormelisõitja keerulise elu juurde. “F1 piloodid ei tohi välja näha nagu raamatupidajad. Sõitjal peab olema isiksust. See, mida Räikkönen tegi oli nagu sõõm värsket õhku,” räägib Briatore.

Soomlast Kimi Räikköneni on viimase kolme kuu jooksul nähtud kolmel eri korral purjus peaga korda rikkumas. McLareni F1 meeskond avaldas seepeale tõsist pahameelt soomlase käitumise suhtes.