Koroonaviirus jõudis vormel-1 sarja, esimene võistkond loobus Austraalia GP-st


Koroonaviirus jõudis vormel-1 sarja, esimene võistkond loobus Austraalia GP-st
McLareni roolis on Carlos Sainz jr.PA Pictures/Scanpix

McLareni vormel-1 sarja võistkond teatas, et nende töötajal avastati koroonaviirus ja seetõttu loobuvad nad Austraalia GP nädalavahetusest. McLareni roolis sõidavad sel hooajal Carlos Sainz jr ja Lando Norris.

Koroonaviiruse oht oli Austraalia GP kohal ka varasematel päevadel. Eile teatas Haasi võistkond, et neli nende töötajat pandi karantiini, aga täna selgus, et nende koroonaviiruse testid osutusid negatiivseks.

Maailma mootorispordiportaalide ühine arvamus on, et lõpuks tuleb Austraalia GP ära jätta või sõit pidada ilma publikuta.

Samal seisukohal on ka valitsev maailmameister Lewis Hamilton (Mercedes). "See on šokeeriv, et võistlus endiselt kavas on. Olen väga-väga üllatunud, et siin oleme," rääkis ta kolmapäeval Eurospordile.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!