Konkurendile kallale läinud Verstappen saadeti ühiskondlikult kasulikku tööd tegema

 (46)
Max Verstappen
Max Verstappen Foto: XPB Images/Press Association Images/Scanpix

Brasiilia vormel-1 etapi ajal Esteban Oconiga kokku põrganud ja võistluse järel Oconile käsipidi kallale läinud Max Verstappen sai karistuseks kaks päeva ühiskondlikult kasulikku tööd.

Liidrikohal sõitnud Verstappeni ja ringiga maha jäänud Oconi kokkupõrge leidis aset võistluse 44. ringil. "Milline idioot! Milline idioot!" karjus hollandlane vahetult intsidendi järel, kui oli murule rammitud.

Võidusõidu järel läks Verstappen prantslase juurde selgitust nõudma ja lükkas teda mitu korda. Meestele astusid vahele FIA ametnikud, kes olukorra maha rahustasid.

Verstappen Oconiga tülitsemist ei kahetsenud. "Oleks ju imelik, kui ma läheksin juhtunu järel tal kätt suruma? Mind ei huvita, mida keegi arvab. Olen võitjatüüp. Kui mind sedasi rammitakse ja siis veel lolli juttu aetakse, ei ole ma loomulikult rõõmus," teatas Verstappen ajakirjanikele.

Hiljem määrasid FIA (Rahvusvaheline Autoliit) kohtunikud Verstappenile karistuseks kaks päeva ühiskondlikult kasulikku tööd. Karistus peab täidetud olema hiljemalt järgmise aasta maikuuks.