Kardispordi meistrivõistluste avaetapi tulemused


Michael Schumacher kardi roolis
Reuters/Scanpix

Nädalavahetusel sõideti Hiiumaal Käina kardirajal Eesti meistrivõistluste avaetapp "Autori Cup". Eesti paremiku kõrval osalesid külalisvõistlejad Soomest ja Lätist.

Võistlustulle asuti viies võistlusklassis: Cadett, Micro, Raket, Rotax Junior ja Rotax Max.

Cadetis võitis veenvalt eelmise aasta Micro-kogemustega Hans Villemi, teisena lõpetas tublit sõitu teinud Tristan Viidas ning kolmandana napilt Fred Joonas Alliksaare ees Siim Jakob Suits.

Micros edestas Valdur Komp ägedas duellis Karl Oscar Liivi, kolmandaks tuli kindla sõiduga Kevin Korjus.

Raketis viis võidukarika Lätti Dainis Safonovs, teiseks tõusis ebaõnnestunud stardi järel Kert Vellama ning kolmandana lõpetas Mihkel Selberg.

Rotax Junioris näitas taset Ranno Kallas sõites päeva absoluutselt kiireima aja. Jegor Popov sai stabiilse sõiduga teise ja Kenneth Hildebrand kolmanda koha.

Rotax Maxis võitis napilt aga kindlalt Hanno Rajamets. Teise koha sai samuti kiiret sõitu teinud Konstantin Gordijenko. Võitlusliku sõiduga tõusis kolmandaks viimaselt kohalt startinud Raivo Tamm.

Võistkondlikult võitis Vihur Team T.T. Racing Teami ja Energy Racing Clubi ees.

Eesti meistrivõistluste 2. etapp sõidetakse kahe nädala pärast Raplas.

Eesti meistrivõistluste 1. etapp “AUTORI CUP”   
16-17.05.2003 Käina kardirajal   
Lõpptulemused   
CADETT   
KOHTSÕITJAKLUBIRINGE
1Hans VillemiG.P. Karting13
2Tristan ViidasVihur Team13
3Siim Jakob SuitsEnergy Racing Club13
4Fred Joonas AlliksaarT.T. Racing Team13
5Harli ÕunVihur Team13
6Janis Kreituzis (LV)G.P. Karting13
7Karl SaareG.P. Karting13
8Sten SuigusaarPaide Kart11
    
MICRO   
kohtvõistlejaklubiringid
1Valdur KompPaide Kart13
2Karl Oscar LiivT.T. Racing Team13
3Kevin KorjusT.T. Racing Team13
4Conrad HildebrandVihur Team13
5Morten NõmmeSpeed Sport13
6Konstantins Calko (LV)Läti13
7Kenneth PohlSubaru Rally Team13
8Renars Ekis (LV)Läti13
9Martinš Steinerts (LV)Steinerts & Grava JSK13
10Rain LaupaG.P. Karting13
11Enri SildveerG.P. Karting13
12Mark UbalehtPaide Kart12
13Kauro PadarG.P. Karting2
    
RAKET   
kohtvõistlejaklubiringid
1Dainis Safonovs (LV)Steinerts & Grava JSK22
2Kert VellamaPaide Kart22
3Mihkel SelbergMach 1 Eesti22
4Johannes MoorT.T. Racing Team22
5Markus RaudT.T. Racing Team22
6Kristjan PenjamEnergy Racing Club22
7Kristjans Audze (LV)T.T. Racing Team22
8Krišjanis Grava (LV)Steinerts & Grava JSK22
9Haralds Garkaklis (LV)33322
10Arturs Vasilevskis (LV)Läti21
11Topi Stenius (FIN)PP Racing12
12Rihards Erinš (LV)G.P. Karting12
    
ROTAX JUNIOR   
kohtvõistlejaklubiringid
1Ranno KallasVihur Team22
2Jegor PopovEnergy Racing Club22
3Kenneth HildebrandVihur Team22
4Anton PankratovT.T. Racing Team22
5Andrejs Vainutis (LV)KSC22
6Henrijs Grube (LV)KSC22
7Henrik PakostaEnergy Racing Club22
8Karl Hans ÕunpuuT.T. Racing Team22
9Toms Bobrovskis (LV)KSC22
10Dmitri JanisG.P. Karting17
11Meelis HirbaumPaide Kart9
    
ROTAX MAX   
kohtvõistlejaklubiringid
1Hanno RajametsVihur Team22
2Konstantin GordijenkoEnergy Racing Club22
3Raivo TammT.T. Racing Team22
4Meelis LaidoVihur Team22
5Andre HildebrandVihur Team22
6Toomas KirssT.T. Racing Team22
7Meelik SavisteT.T. Racing Team22
8Urmas KoppelT.T. Racing Team22
9Egons Lapinš (LV)Läti22
10Aleksander OttokarEnergy Racing Club22
11Kristo EbrasT.T. Racing Team22
12Keijo KaasikVihur Team21
13Janis Grava (LV)Läti13
14Silver LaidoVihur Team2
Kuues käik (WRC)