Helmut Marko: Verstappen kardab koroonaviirust, aga minu arust oleks parim, kui ta praegu sellesse nakatuks


Helmut Marko: Verstappen kardab koroonaviirust, aga minu arust oleks parim, kui ta praegu sellesse nakatuks
Helmut Marko ja Max VerstappenXPB Images/Press Association Images

Red Bulli F1-tiimi nõuandja Helmut Marko sõnul oleks meeskonna tähel Max Verstappenil just praegu parim aeg koroonaviirusesse nakatuda.

"Verstappen ütles mulle telefonitsi, et kardab nakatumist," rääkis Marko väljaandele Kronen Zeitung. "See oleks aga parim asi, kui ta just praegu nakatuks. Ta on 22-aastane ehk ei kuulu riskigruppi. Lisaks oleks ta seega hiljem koroona vastu immuunne ning saaks keskenduda tiitliheitlusele."

Vormel-1 karusselli pea peale pööranud koroonaviiruse tõttu pole selge, millal tänavune hooaeg algab. Juba praeguseks hetkeks on kuus etappi (Bahrein, Vietnam, Hiina, Holland, Hispaania ja Aserbaidžaan) edasi lükatud ning kaks (Austraalia ja Monaco) tühistatud. Hetkeseisuga peaks hooaeg algama juuni keskel kavas oleva Kanada etapiga, kuid mõistagi püsib ka selle kohal küsimärk.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!