Hamiltonil on vormelimaailma raputanud avariist oma arvamus

 (21)
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton.Foto: MOHD RASFAN, AFP

Singapuri vormel-1 etapp küttis palju kirgi – Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen ja Max Verstappen olid ühise avarii järel kõik mängust väljas. Võistluse võitnud Lewis Hamilton usub, et tema lähimaks jälitajaks olev Vettel ei osanud antud olukorda ette näha, kuna ta lihtsalt ei näinud midagi.

Paljud süüdistavad juhtunus just Vettelit, kuid kohtunike hinnangul ei olnud avariis keegi süüdi. Antud teooriat toetab ka Hamilton, kirjutab Eurosport.

“Kui olla teistest ees, siis sa tegelikult ei näegi, kes on sinu taga,“ rääkis Hamilton. “Tegemist oli õnnetu võistlusolukorraga. Kui konkurent saab aga sama hea stardi, siis ta jääb sinu jaoks justkui pimedasse nurka. Seega on raske aimata, kus nad üldse olla võivad. Seega hakatakse esmalt oma positsiooni kaitsma. Kui seda teha, siis konkurendid ilmuvad järsku sinu peeglitesse. Seega alles seejärel saab nende paiknemisest aimu.“

“Ma ei tea täpselt, kas Sebastianil oli selline olukord. Mina üritasin lihtsalt Daniel Ricciardost kiiremini minema saada,“ lisas Hamilton.

Hamilton on praegu MM-sarjas kindlaks liidriks ning Vettel kaotab talle lähima jälitajana 28 punktiga. Hooaja lõpuni jääb veel kuus etappi.

Kuues käik (WRC)