Hamilton sai enne avaetappi karistada, britt alustab viiendalt positsioonilt

 (7)
Hamilton sai enne avaetappi karistada, britt alustab viiendalt positsioonilt
Lewis HamiltonRepresented by ZUMA Press, Inc.

F1 ametnikud vaatasid üle kvalifikatsioonisõidus langetatud kohtunike otsuse mitte karistada Lewis Hamiltoni, kes ei aeglustanud kollase lipu lehvides. Red Bulli esitatud protest rahuldati.

Hamilton kutsuti kohtunike juurde peale laupäevast sõitu, kus ta ei aeglustanud kollase lippu lehvides. Britt parandas sellega oma ringiaega ühe kümnendiku sekundiga. Ta ei saanud samal päeval karistada, sest selgus, et ametnikud olid teinud vea. Nimelt lehvis ühel hetkel korraga nii kollane kui ka roheline lipp.

Tulemusena otsustasid kohtunikud sellega rohkem mitte tegeleda ning Hamiltonile säilis teine koht. Eilne otsus vaadati nüüd aga üle, sest Red Bulli meeskond esitas toimunule protesti. Uue otsuse kohaselt rikkus Hamilton reegleid ning britt alustab Austria GP-d viiendalt positsioonilt.

Hamilton selgitas eile, et ta ei näinud kollast lippu, mida lehvitati Bottase piruetti pärast. “Ma tulin kurvist läbi, vajutasin gaasi põhja ja arvasin, et äkki võttis Valtteri kurvi liiga laialt, kuid tuli kohe teele tagasi,” rääkis Hamilton eilsel pressikonverentsil.