Hamilton ja Bottas ebaõnnestunud nädalavahetusest: meil polnud võimalustki Austrias võita

 (3)
Hamilton ja Bottas ebaõnnestunud nädalavahetusest: meil polnud võimalustki Austrias võita
Austria GP poodium, vasakult: Charles Leclerc, Max Verstappen ja Valtteri BottasFoto: Photo4/Lapresse, ZUMAPRESS.com/Scanpix

Möödunud nädalal toimunud vormel-1 Austria GP-l lõppes Mercedese võiduseeria ja hooaja esimese võidu sai Red Bulliga sõitev Max Verstappen.

Senised kaheksa etappi olid kõik läinud kas Valtteri Bottasele või Lewis Hamiltonile. Austrias lõpetas Bottas kolmandana ja Hamilton jäi viiendaks.

"Teadsime juba enne sõitu, et jääme hätta. Ferrari ja Red Bulli mehed sõitsid gaas põhjas, kuid me polnud selleks võimelised," võttis nädalavahetuse kokku viiekordne maailmameister Hamilton.

"Oleme siin (Austrias) aastaid olnud raskustes," jätkas britt. "Ma ei saagi täpselt aru, miks me pole eraldi selle etapi jaoks valmistunud. Oleme Austrias näiteks temperatuuriga hädas olnud ja nüüd läks meil täiesti kohutavalt."

"Oli väga keeruline," lisas Hamiltoni tiimikaaslane Bottas. "Meie jõuallikad kannatasid ülekuumenemise käes. Oli päris raske sõita ja seetõttu ei saanud ma rünnata ega ka kaitsta eriti hästi."

"Mõnes mõttes oligi tegu ellujäämisega. Seetõttu pean poodiumiga rahule jääma. Igatepidi on meil siit palju õppida. Meil ei olnud võimalustki võita."

Vormel-1 hooaeg jätkub 14. juulil sõidetava Suurbritannia GP-ga.