FOTOD | Jüri Vips lõpetas Sotšis esimese sõidu kolmandana, aga sai turvaauto taga tehtud avarii eest valusa karistuse

 (61)

Vormel 3 hooaeg kulmineerub täna ja homme Sotšis Venemaa GP põhisõitudega. Jüri Vips lõpetas esimese sõidu kolmandana, aga sai turvaauto taga tehtud avarii eest valusa ajakaristuse ja langes kaheksandaks. Ühtlasi kadus eestlasel lootus lõpetada hooaeg esikolmikus ja täita punktid F1 superlitsentsi saamiseks.

Esimese sõidu võitis Marcus Armstong (Prema), tema tiimikaaslane Robert Shwartzman lõpetas teisena ja kindlustas ühtlasi MM-sarja üldvõidu. Kiireima ringi eest antavad kaks lisapunkti teenis seitsmendal kohal lõpetanud Jake Hughes (HWA).

Vips sai 10-sekundilise karistuse, sest sõitis turvaauto rajal olles tagant otsa Christian Lundgaardile (ART).

Eestlane stardib homme esimeselt stardikohalt, kuid MM-sarjas kolmandaks tõusnud Armstrongi, kes stardib kaheksandana, ta enam kinni püüda ei saa, sest vahe kärises 18-punktiliseks. Homme on mängus maksimaalselt 17 punkti.

Punktitabel: 1. Schwartzman 198 punkti, 2. Daruvala 157, 3. Armstrong 144, 4. Vips 126.


Võistluse eel

Vaid kolme punktiga edestab Vips (Hitech GP) Prema tiimi pilooti Marcus Armstrongi, kellel on kolmas stardikoht ning kahe endast eespool oleva tiimikaaslase näol inimesed, kes talle kergesti punkte juurde võivad kinkida. Loodetavasdti muudab Premal tiimikorralduste andmise keerulisemaks tõsiasi, et matemaatiliselt on ka Jehan Daruvalal võimalik veel preaguse üldliidri Robert Schwartzmani asemel tiitlivõitjaks tulla.

Seotud lood:

Tänane stardirivi:

1. Robert Shwartzman (Prema)
2. Jehan Daruvala (Prema)
3. Marcus Armstong (Prema)
4. Niko Kari (Trident)
5. Christian Lundgaard (ART)
6. Jake Hughes (HWA)
7. Pedro Piquet (Trident)
8. Leonardo Pulcini (Hitech)
9. Jüri Vips (Hitech)
10. Max Fewtrell (ART)

F3 sarja punktisüsteem:

Esimeses sõidus jagatakse TOP 10 kohtadele punkte vastavalt 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1. Kvalifikatsiooni võit annab 4 punkti, parim ringiaeg sõidus 2 punkti.

Teises sõidus on panused väiksemad: 15-12-10-8-6-4-2-1, kiireim ring toob taas 2 silma.

Vormel 3 etapp Sotšis
Gunnar Leheste: Vips on veel tiimi koosolekul, aga kuluaarides räägitakse, et tegelikult pidanuks ka Armstrong viiesekundilise karistuse saama, sest naases pärast väljasõitu rajale valet poolt torbikuid. Kas Hitech selle kohta ka protesti esitab, pole teada. Vaevalt see midagi väga palju muudaks, aga äkki mingi teoreetilise võimaluse Vipsile veel homseks kokkuvõtte kolmandat kohta püüda jätaks. 
Gunnar Leheste: Vips stardib homme esimeselt, Armstrong kaheksandalt kohalt. Armstrong sai siit 25, Vips 4 punkti. Meeste vahe on nüüd 18 punkti. Homme on laual vaid 17 punkti. Ehk F1 superlitsentsi arvestades on GAME OVER:
Gunnar Leheste: 2019. aasta F3 sarja võitja on Robert Shwartzman.
Gunnar Leheste: Karistuse tulemusena on Vipsi lõppkoht kaheksas.
Gunnar Leheste: Läbi! Vips ületab finišijoone Armstrongi ja Shwartzmani järel kolmandana. Kiireima ringi 2 punkti lähevad 7. kohal lõpetanud Jake Hughes'ile.
Gunnar Leheste: Vips on Karist mööda saanud ja hoiab kolmandat kohta! Kahjuks 10-sekundilise karistuse tõttu poodiumile siiski ei jää.
Gunnar Leheste: Algas viimane ring. Armstrong läks esimeses kurvis mööda! Aga tundus, et pigem võidusõidu tulemusena.
Gunnar Leheste: Algas eelviimane ring. Shwartzman ees, Armstong järel. Näis, kas Armstrongi nimel hakatakse tiimikäsklusi andma. Shwartzmanile pole iseenesest tiitli kindlustamiseks seda esikohta vaja. Ta oleks tiitli saanud ka siis, kui Daruvala oleks võitnud ja tema teine olnud.
Gunnar Leheste: 17/20 Vips möödus Pulcinist teisel pikal sirgel mängleva kergusega ja on nüüd neljas. Niko Kari on 1,3 sekundi kaugusel.
Gunnar Leheste: Siiski-siiski! Mingid punktid Vips äkki ikkagi teenib. Tema ja Daruvala vahe on praegu 4 sekundit, sealt üheksanda kohani on veel 6,3.
Gunnar Leheste: 16/20 Pulcini on kolmanda koha ära andnud. 1. Shwartzman, 2. Kari, 3. Armstong, 4. Pulcini, 5. Vips, 6. Daruvala.
Gunnar Leheste: 15/20 Vips möödus Daruvalast ja tõusis viiendaks.
Gunnar Leheste: Vips saab turvaauto taga Lundgaardile otsasõidu eest 10-sekundilise karistuse, mis praeguste vahede juures tähendab kindlasti punktikohalt välja langemist. https://twitter.com/FIAFormula3/status/1177849849754071040
Gunnar Leheste: 13/20 Uus liider! Shwartzman möödus Karist.
Gunnar Leheste: Hetkeseisuga teenib Armstrong Vipsist neli punkti rohkem ja möödub eestlasest punktitabelis ühe silmaga.
Gunnar Leheste: 12/20 Armstrong tegi vea ja lasi Pulcini mööda. Vips ikka kuues. Itaallasest tiimikaaslane kolmas.
Gunnar Leheste: 10. ringi lõpus on Kari veel liider, Armstrong teine, Shwartsman kolmas, Pulcini neljas, Daruvala viies, Vips kuues. Vipsi karistuse kohta ilmus ekraanile mingi info, aga selle peale näidati kohe kordust, nii et polegi täpselt teada, mis eestlasest saab.
Gunnar Leheste: Niko Kari möödus Armstrongist ja võttis siisse liidrikoha.
Gunnar Leheste: Kohtunikud teatavad, et hoopis Lundgaardi ja Vipsi intsident on uurimise all.
Gunnar Leheste: Kordus näitab, et Vips sõitis turvaauto taga Lundgaardile sisse!
Gunnar Leheste: Esimeses sektoris olid korra jälle kollased lipud. Lundgaardil oli mingi mure. Taanlane langes 20-ndaks, Vips tõusis koha võrra. Kuues.
Gunnar Leheste: Kuuendale ringile minnakse veel turvaauto tagant. Võidusõitu polegi täna eriti näinud. Selle ringi lõpus tuleb turvaauto ära. Mehed, kes enne vihmarehvid alla said, on jälle boksis, et pehmed rehvid tagasi keerata.
Gunnar Leheste: Veel üks auto seinas! Leong Hon Chio (Jenzer). Nüüd tuleb päris turvaauto.
Gunnar Leheste: 4/20 Virtuaalse turvaauto režiim lõppes. Armstrong ikka esimene, Shwartzman teine, Kari kolmas, Pulcini neljas, Daruvala viies, Lundgaard kuues, Vips seitsmes.
Gunnar Leheste: Devlin Di Francesco käis ka boksis. Tridenti ja Carlini tiimid on seega esimesed, kes vihmarehvid alla keerasid.
Gunnar Leheste: Esimene auto (Felipe Drugovich) käis boksis ja keeras vihmarehvid alla.
Gunnar Leheste: Vips sai enne virtuaalset turvaautot Hughesist mööda ja taastas seitsmenda koha.
Gunnar Leheste: 2/20 Virtuaalne turvaauto. Bent Viscaal tegi spinni ja sõitis seina.
Gunnar Leheste: Vips on endast Jake Hughesi mööda lasknud ja kaheksandaks langenud.
Gunnar Leheste: Armstrong läks sõitu juhtima, Shwartzman teine, Kari kolmas, Lundgaard neljas, Daruvala viies, Pulcini kuues ja Vips seitsmes.
Gunnar Leheste: Vips tõusis esimese kurviga seitsmendaks.
Gunnar Leheste: Start on antud!
Gunnar Leheste: https://twitter.com/FIAFormula3/status/1177844219538530304
Gunnar Leheste: Masinad läksid soojendusringile.
Gunnar Leheste: 21. startima pidanud Lirim Zendeli on miskipärast stardirivist puudu, tema stardikoht on tühjaks jäetud.
Gunnar Leheste: https://sport.delfi.ee/news/auto/f1/belgias-raskelt-vigastada-saanud-f2-piloot-otsustas-jala-alles-jatta-aga-ees-ootab-10-tunnine-operatsioon?id=87576109
Gunnar Leheste: Mehaanikud on rehviriiulid juba stardisirgele valmis pannud, et vajadusel vahetult enne starti vihmarehvid alla keerata.
Gunnar Leheste: Ringraja kohal on jälle kergelt tibutama hakanud. Taevas on hall, aga vähemalt siit pressikeskuse aknast tundub, et keegi vihmarehvidega kohe välja ei lähe. Kui sadu tugevneb, näeme ka F3 sarjas harvaesinevat nähtust nimega boksipeatus, mis erinevalt F1 sarjast ei kesta suguni vaid 2 sekundit. Autode kallal askeldavate mehaanikute arv on limiteeritud ning seetõttu võivad ka boksipeatuse pikkused kõvasti varieeruda.
Gunnar Leheste: F3 masinad saabuvad riburadapidi boksiteele. Viimased askeldused auto kallal ning siis minnakse juba starditeele kohti sisse võtma.
Gunnar Leheste: Tere hommikust Sotšist! Vihma enam umbes tund aega peale pole kallanud ning rada hakkab vaikselt kuivama. Pilve tagant piilub isegi päike, aga pilvi on siiski veel raja ümber omajagu ja mõned neist üsna ähvardavad. Näis, mis saab, aga vihmas sõita oleks ju tore...
Gunnar Leheste: Selline oli kõige täiuslikum ring, mis eile F3 autoga ajasõidus välja suudeti sõita: https://twitter.com/FIAFormula3/status/1177643062094249984
Gunnar Leheste: Jüri Vips rabab F3 Twitteri kanalil matemaatikaga: https://twitter.com/FIAFormula3/status/1177631989265915904