Ferrari president: tehniline veidrus sai miljoneid eurosid maksvale vormelile saatuslikuks


Sebastian Vettel ja Sergio Marchionne
Sebastian Vettel ja Sergio MarchionneAFP

Ferrari F1 tiimi president Sergio Marchionne tunnistas, et meeskond maksis kallist hinda selle eest, et jättis Sebastian Vetteli vormeli pisidetailid üle kontrollimata.

Vetteli tiitlilootused said nädalavahetusel järjekordse tagasilöögi, kui ta pidi süüteküünla probleemi tõttu Jaapani etapi katkestama. Sakslase kaotus MM-sarja üldliidrile Lewis Hamiltonile kasvas seetõttu juba 59-le punktile. Sõita jääb veel neli etappi.

Marchionne avaldas nördimust, et vaid 59-eurone süüteküünal neile nii kalliks maksma läks. "See oli tehniline veidrus, mis sai miljoneid eurosid maksvale vormelile saatuslikuks," rääkis Ferrari president telekanalile CNBC, vahendab Autosport.

Vaatamata kehvale seisule pole Marchionne tiitlilootust veel maha matnud. "Ma ei taha küll üleolevana näida, kuid meie masin on tänasel päeval vähemalt samal tasemel ja vahest isegi parem kui Mercedesel. Olen kindel, et kui meil poleks selliseid probleeme viimasel kolmel etapil olnud, oleks seis hoopis teine. Aga hooaeg pole veel kaotatud."

Järgmine etapp sõidetakse 22. oktoobril USA-s.

Kuues käik (WRC)