Ferrari pealik avas Vetteli lahkumise tagamaid

 (5)
Ferrari pealik avas Vetteli lahkumise tagamaid
Sebastian Vettel, Charles Leclerc ja Ferrari pealik Mattia BinottoFoto XPB Images/Press Association Images/Scanpix

Ferrari vormel-1 meeskond teatas teisipäeval, et neljakordne maailmameister Sebastian Vettel lahkub tänavuse hooaja järel Itaalia meeskonnast. Tiimipealik Mattia Binotto rääkis nüüd lähemalt, miks nad sakslasega koostööd ei pikendanud.

"Sebastianiga sai üks tsükkel täis. Ta on töötanud meie juures juba kuus aastat," vahendas Autosport itaallase sõnu. "Ma imetlen Sebastianit nii inimese kui professionaalse sõitjana."

"Viimaste nädalate jooksul on maailm palju muutunud ja seda mitte ainult majanduslikust vaatenurgast, vaid ka tehnilisest ja sportlikust," jätkas Binotto. "Rasked väljakutsed ootavad ees. Me laome praegu vundamenti tulevikuks ning meil on väga kindel perspektiiv paigas. Rääkisime Sebastianiga ja leidsime, et meil pole enam samu eesmärke ei lühi- ega pikaajalises plaanis."

Vetteli asemel kihutab järgmisel aastal Ferraris 25-aastane Carlos Sainz juunior. "Sainz on meile hea täiendus. Ta on tark ning väga noore ea kohta juba viis hooaega sarjas võistelnud. Sainz on tugev ja usaldusväärne sõitja, kes on aastate jooksul palju punkte kogunud. Usun, et ta on hea täiendus talendika Charles Leclerci kõrvale."