Fernando Alonso mänedžer on hämmingus: me ei tea siiani, mis avarii põhjustas

 (11)
Fernando Alonso ja  Flavio Briatore 2009. aastal
Fernando Alonso ja Flavio Briatore 2009. aastalAFP

Veebruari lõpus Barcelona testisõidul raske avarii teinud Fernando Alonso mänedžer Flavio Briatore avaldas imestust, et hispaanlase kodumeeskond McLaren pole neile siiani õnnetuse täpset põhjust avaldanud.

Alonso kihutas 22. veebruaril Kataloonia ringraja kolmandas kurvis ootamatult seina ning veetis seejärel kolm päeva haiglas. Arstide soovitusel jätab hispaanlane sel pühapäeval Melbourne`is toimuva hooaja avaetapi vahele.

Briatore rääkis BBC-le antud intervjuus, et oodanuks McLareni meeskonnalt avarii järel paremat infovahetust.

"Nägin Bernie Ecclestone`i saadetud videokordusest, et kokkupõrge ei olnud väga tugev. Vettel oli taga, ta möödus ja järsku sõidab Fernando ilma nähtava põhjuseta rajalt välja. Meil on vaja teada, kas masinal oli juhitavusega probleeme. Me pole aga siiani McLarenilt mitte mingisugust informatsiooni saanud," sõnas Briatore.

"See ei olnud õnnetus, mille peale öelda: "Mamma mia, milline avarii!" Selliseid õnnetusi juhtub kogu aeg, kuid see nurk, millega masin seina kihutas, tegi õnnetuse Fernando jaoks raskeks," selgitas Briatore.

Mänedžer lisas, et toetab täielikult arstide soovitust, et Alonso peab avaetapilt kõrvale jääma.

Varem on meedias spekuleeritud, et Alonso võis avarii eel saada vormelilt 600-vatise elektrilöögi. McLaren on sellised kuuldused ümber lükanud.

Kuues käik (WRC)