Fernando Alonso esitas Ferraris jätkamiseks kolm karmi nõudmist

 (39)
Fernando Alonso
Fernando AlonsoAFP

Hispaania vormelisõitja Fernando Alonso lahkus Ferrarist, sest meeskond ei soostunud täitma tema kolme nõudmist, kirjutab Briti väljaanne Motor Sport.

Vormel-ühe ajakirjanik Mark Hughes paljastab ajakirjas, et Alonso esitas Ferraris jätkamiseks kolm nõudmist, kirjutab Ilta-Sanomat.

Esiteks nõudis hispaanlane, et tema lepingus oleks analoogselt Sebastian Vettelile punkt, mis lubaks tal meeskonnast hooaja järel lahkuda, kui ta pole septembri lõpuks MM-i punktitabelis esikolmikus.

Teiseks nõudis Alonso endale vetoõigust Ferrari teise sõitja määramisel. Kolmanda tingimusena tahtis hispaanlane endale sõnaõigust ka tiimi tehnilise personali palkamisel.

Kuna Ferrari tiimijuht Marco Mattiacci ei nõustunud ühegi nimetatud Alonso nõudmisega, otsustaski hispaanlane meeskonda vahetada. Kahekordne maailmameister hakkab uuel hooajal sõitma McLareni meeskonnas.

Hetkel on veel selgusetu, kellest saab Alonso meeskonnakaaslane, sest McLaren pole suutnud siiani Jenson Buttoni ja Kevin Magnusseni osas otsust teha.