Endine vormeliboss kahtlustab, et põdes koroonaviirust


Flavio Briatore
Flavio BriatoreFoto: imago images/photonews.at/Scanpix

Endine vormel-1 meeskonna Renault boss Flavio Briatore usub, et tal oli aastavahetuse paiku koroonaviirus.

"See juhtus detsembris, kui mul oli väga kõrge palavik, kopsuvalu ja raskused hingamisel," rääkis Briatore Itaalia televisioonile.

"See kestis kokku 10 päeva. Minu arst ja mina ei suutnud mõista, mis toimub. Röntgen ja kompuutertomograaf näitasid, et kopsude juures on varjud. Pärast seda, kui see viirus Itaalias puhkes, ütles arst mulle, et ilmselt põdesin ma just koroonaviirust, kuid õnneks läks see üle," lisas 69-aastane itaallane.

Briatore kritiseeris ühtlasi Euroopa riigijuhte, kes on viiruse ohtu alahinnanud. "Keegi ei võtnud seda tõsiselt. Maailma terviseorganisatsioon (WHO) ütles jaanuaris, et olge valmis, kuid keegi ei pööranud sellele tähelepanu. See oli kõigi valitsuste viga," rääkis Briatore.

Itaalias on avastatud üle 74 000 kroonajuhtumi, surnud on 7503 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!