Eksmaailmameister: mina olen vormel-1 sarja parim täispakett!

 (9)
Lewis Hamilton ja Jenson Button
Lewis Hamilton ja Jenson ButtonAFP

Vormel-1 eksmaailmameister Jenson Button (McLaren-Honda) teatas telekanalile Sky antud intervjuus, et edukas vormelipiloot peab lisaks kiirele sõitmisele oskama õigesti käituda konkurentide, ajakirjanike ja fännidega ning kõik see kokku teeb temast parima täispaketiga F1 sõitja.

"Kui sa ei suuda autost välja astudes olla teine inimene, siis see on nõrkus," sõnas 17ndat hooaega F1 sarjas osalev Button. "Masinasse istudes oled sa üks persoon. Sa annad endast kõik, täieliku maksimumi ja mulle tundub, et selles osas ei ole võistluste nädalavahetustel minust keegi parem."

"Väljaspool autot on aga vaja olla teine inimene, sest muidu ei taha sponsorid sinuga suhelda. Sinu partnerid ei taha sind ja sinu karjäär jääb lühikeseks sõltumata sellest, kui kiire sa rajal oled. Sa pead olema täispakett ja selle nimel tuleb pikki aastaid tööd teha," rääkis 36-aastane Button.

"Mind väga üllataks, kui mõni praegu 18-19-aastaselt sarjaga liituv sõitja suudaks 17 aastat siin püsida, sest maailm on muutunud. Mul on selles osas vedanud, et olen saanud kasvada ja areneda mitte ainult kiireks sõitjaks, vaid parimaks täispaketiks, mida on sellel alal väga vaja," selgitas 2009. aastal maailmameistriks tulnud Button teda intervjueerinud Damon Hillile.