Eksmaailmameister: Hamiltonil on kõik olemas, et Schumacheri rekord ületada

 (33)
Eksmaailmameister: Hamiltonil on kõik olemas, et Schumacheri rekord ületada
Jenson Button (vasakul) ja Lewis Hamilton.Foto: AFP/SCANPIX

2009. aastal vormel 1 sarja maailmameistriks tulnud Jenson Button usub, et tema britist kaasmaalane Lewis Hamilton võib tõusta sarja läbi aegade edukaimaks sõitjaks. Praegu juhib MM-tiitlite arvestust Michael Schumacher seitsme tiitliga, Hamilton tõusis eile kuue peale.

"Oleme alati arvanud, et ükski teine sõitja ei suuda seitsme maailmameistritiitlini küündida või isegi sellele saavutusele lähedale jõuda. Aga nüüd on Lewis selle poole teel," rääkis Button BBC-le.

"Teame kõik, et Lewis on erakordselt andekas sõitja. Lisaks teame, et vaja on suurepärast tiimi, kes sõitjat toetab. Mercedes on alates 2014. aastast võitnud nii sõitjate kui ka konstruktorite karika. See on väga muljetavaldav. Isegi muljetavaldavam kui Ferrari ülevõim Michael Schumacheri ajastul. Seega Lewisel võimalus Michaleiga viigistada või isegi mööda minna," lisas ta.

Buttoni arvates ei taha Hamilton lähemalt ajal veel kiivrit varna panna, sest võitmine pakub talle endiselt lõbu. "Võitmine tekitab sellist mõnu ja adrenaliini, et see on nagu narkootikum."